Consiliul raional Сălărași

PAGINA OFICIALĂ

Orașul Căușeni a găzduit Campionatul Republicii Moldova de Sambo rezervat juniorilor și tineretului unde s-au adunat 250 de sportivi din toate regiunile Moldovei.
Școala Sportivă ,,M Viteazul'' din or. Călărași a participat la acest Campionat cu 21 de sportivi .

La vîrsta juniori în prima zi de concurs sportivii noștri au reușit să cucerească 16 medalii dintre care 7 de aur, 5 de argint și 4 de bronz, iar în clasamentul pe echipe dupa medalii între juniori feminin  or. Călărași s-a clasat pe locul 1, și locul 3 in clasament intre juniori masculin.
1. Zorea Vera 1(52kg) juniori.
2. Ghemu Alexandrina 1(65kg) juniori .
3. Sclifos Tatiana 1(60kg) juniori.
4. Parapir Raisa 1(44kg) juniori.
5. Tronciu Victoria 1(48kg) juniori.
6. Arapan Iulian 1(52kg) juniori.
7. Zorea Constantin 1(48kg) juniori.
8. Bot Carolina 2(40kg) juniori.
9. Lozovan Mariana 2(52kg) juniori.
10. Coroletchi Lilia 2(70kg) juniori.
11. Burghelea Alina 2(75kg) juniori .
12. Pintea Gheorghe 2(52kg) juniori.
13. Cercel Nicoleta 3(48kg) juniori.
14. Mirza Mihaela 3(48kg) juniori.
15. Burca Marilena 3(56kg) juniori.
16. Godoroja Ion 3(56kg) juniori.
În cea dea doua zi de concurs sportivi noștri fiind la virsta de juniori au participat si pe  virsta mai mare tineret reușind să participe bine și aici cucerind 17 medalii, 5 de aur , 6 argint și 6 de bronz astfel  în clasamentul pe echipe între tineret feminin Călărașul din nou au fost cei mai buni clasîndu-se pe locul 1 ,iata cine sunt cei care au reprezentat cu succes și mindrie orașul nostru:
1. Zorea Vera locul 1(52kg) tineret.
2. Ghemu Alexandra locul 1(64kg) tineret.
3. Parapir Raisa locul 1(44kg)tineret.
4. Burghelea Alina locul 1(80kg) tineret.
5. Zorea Constantin locul 1(48kg) tineret.
6. Cercel Nicoleta locul 1(48kg) tineret.
7. Lozovan Mariana locul 2(52kg) tineret.
8. Sclifos Tatiana locul 2 (60kg) tineret.
9. Coroletchi Lilea locul 2 (72kg) tineret.
10. Arapan Iulian locul 2 (57kg) tineret.
11. Chilii Constantin locul 2(62kg) tineret.
12. Bot Carolina locul 3 (44kg) tineret.
13. Mirza Mihaela locul 3 (48kg) tineret.
14. Tronciu Victoria locul 3 (48kg) tineret.
15. Burca Marilena locul 3 (60kg) tineret.
16. Placinta Elena locul 3 (64kg) tineret.
17. Brai Lucian locul 3 (48kg) tineret.
Astfel 7 din sportivi care au devenit campioni la vărsta  juniori au obținut dreptul să reprezinte Republica Moldova la Campionatul European de Sambo rezervat juniori și tineret  care se va desfășura în Bulgaria în luna aprilie 2020.
Antrenor Fistican Mihail, Ciubotari Gheorghe.

Căutare pe site

Loading feeds...

Custom Logo Design


Vizitatori

Azi 72

Ieri 69

Săptămînă 342

Lună 1448

Total 158935

Raionul Călărași în imagini

Consiliul raional Călărași © 2014. Toate drepturile rezervate.
or.Călărași, str. Biruinței 1, e-mail:consiliu@calarasi.md