ACŢIUNILE
principale săptămînale ale Consiliului şi Aparatului Preşedintelui care se vor desfăşura în raionul Călăraşi
în perioada 16-22 noiembrie 2015
Nr. |
Măsuri preconizate |
Data şi ora desfăşurării |
Locul desfăşurării |
Principalele chestiuni din ordinea de zi |
Responsabil de pregătire (desfăşurare) |
Mediator (responsabil) |
1. |
Şedinţa de lucru a preşedintelui raionului cu aparatul, şefii direcţiior, serviciilor desconcentrate, Consiliului raional |
16.11.2015 08.00 |
Consiliul raional |
Conform programului |
Ion Chitoroagă, şef Direcţie Administraţie Publică |
Sergiu Artene, preşedintele raionului |
2. |
Şedinţa de lucru cu directorii Centrelor de Sănătate din raion |
17.11.2015 14.00
|
Consiliul raional |
Conform programului |
Ion Chitoroagă, şef Direcţie Administraţie Publică |
Zinaida Bădărău, vicepreşedintele raionului |
3. |
Seminar cu primarii din localităţile raionului organizat de PNUD |
18.11.2015 10.30 |
Consiliul raional |
Conform programului |
Gheorghe Iosob, secretarul Consiliului raional |
Sergiu Artene, preşedintele raionului |
4. |
Şedinţa Consiliului Consultativ a Direcţiei Învăţămînt |
19.11.2015 09.00 |
Consilul raional |
Conform programului |
Elena Gonţa, şef DÎ |
Zinaida Bădărău, vicepreşedintele raionului |
5. |
Atestarea colectivelor artistice din raion |
19.11.2015 09.00 |
Casa raională de cultură |
Conform programului |
Dumitru Trifan, şef Direcţia Cultură |
Zinaida Bădărău, vicepreşedintele raionului |
7. |
Seminar cu producătorii agricoli |
19.11.2015 10.00 |
Consiliul raional |
Conform programului |
Anatolie Vulpe, şef DARFC |
Valeriu Sava, vicepreşedintele raionului |
8. |
Şedinţa comisiei de înrolare în serviciul de alternativă |
20.11.2015 10.00 |
SAM Călăraşi |
Examinarea dosarelor |
Viorel Juşcov, specialist DAP |
Zinaida Bădărău, vicepreşedintele raionului |
9. |
Şedinţa consiliului administrativ a Direcţiei Învăţămînt |
20.11.2015 15.00
|
Consiliul raional |
Conform programului |
Elena Gonţa, şef DÎ |
Zinaida Bădărău, vicepreşedintele raionului |