H O T Ă R Î R E
Nr. 30 din 18 mai 2015
”Cu privire la constituirea birourilor electorale ale secţiilor de votare
din circumscripţia electorală raională Călăraşi nr. 9 şi stabilirea atribuţiilor speciale
unor consilii electorale ale circumscripţiilor electorale de nivelul întîi”
În conformitate cu prevederile art. 29 alin. (10); art. 30, art. 120 alin.(3); art.121 din Codul electoral nr. 1381-XIII din 21 noiembrie 1997, Consiliul electoral al circumscripţiei electorale raionale Călăraşi nr.9,
HOTĂRĂŞTE:
Circumscripţia electorală orăşenească Călăraşi, nr. 1:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.1
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Baxanean Elena |
Şef |
Clubul Oricova |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
2 |
Baxanean Gheorghe |
|
Neangajat |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-2-65-33 |
3 |
Baxanean Svetlana |
Lucrător auxiliar |
Clubul Oricova |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-2-65-24 |
4 |
Cartoflea Tudor |
|
Fermier |
Partidul Democrat din Moldova |
069169506 |
5 |
Corobcă Nicolae |
|
Pensionar |
Partidul Liberal |
0244-2-00-78 |
6 |
Harea Svetlana |
Intendent |
Tabăra ”Romaniţa” |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
7 |
Leşan Uliana |
Şef |
Biblioteca Oricova |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
Biroul electoral al secţiei de votare nr.2
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Badia Elena |
Operator |
SRL ”Vincer-Prim” |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
2 |
Calaraşan Galina |
Pensionară |
|
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
3 |
Calin Ioana |
Operator |
Secţia înmatriculare transport auto |
Partidul Democrat din Moldova |
067574811 |
4 |
Ciocoi Vasilisa |
|
Neangajată |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
5 |
Corobcă Dumitru |
|
Pensionar |
Partidul Liberal |
0244-2-00-66 |
6 |
Coşer Lilia |
|
Neangajată |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
069461445 |
7 |
Ivanov Lina |
Contabil |
S.A. ”Drumuri” |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
8 |
Murug Irina |
Specialist |
Î.S. ”Servicii Pază” |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
060112381 |
9 |
Ţurcanu Nadejda |
Contabil |
CS Călăraşi |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-2-11-03 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.3
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Bulgari Natalia |
Bibliotecar |
Biblioteca orăşenească |
Partidul Democrat din Moldova |
060150287 |
2 |
Enachi Galina |
Specialist |
AOFM Călăraşi |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
3 |
Gavriliţă Antonina |
Pedagog |
Gimnaziul ”I. Creangă” |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
4 |
Iurcu Svetlana |
Pedagog |
Instituţia preşcolară nr.2 |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
5 |
Mînza Nicolae |
|
Gospodărie Ţărănească |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069057328 |
6 |
Nastas Ion |
|
|
Partidul Liberal |
0244-2-44-73 |
7 |
Nastas Tamara |
Contabil |
Gospodăria comunal-locativă |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
8 |
Potrîmba Maria |
Specialist |
AOFM Călăraşi |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
9 |
Scripnic Elena |
Educatoare |
Instituţia preşcolară ”Guguţă” |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
068838215 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.4
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Batcu Ioana |
|
Pensionară |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
2 |
Bondari Vasile |
|
Şcoala sportivă ”Mihai Viteazul” |
Partidul Democrat din Moldova |
069379375 |
3 |
Carauş Maria |
Director |
Instituţia preşcolară nr.2 |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
4 |
Chilcic Doina |
Vânzător |
MOLDCELL Călăraşi |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
069801042 |
5 |
Cobahmatenco Olga |
Contabil-şef |
Colegiul Pedagogic |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
6 |
Dima Alina |
Pedagog |
Colegiul Pedagogic |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
7 |
Nacu Ivan |
|
Neangajat |
Partidul Liberal |
060224470 |
8 |
Popa Alexandru |
Intendent |
Şcoala profesională |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
9 |
Străisteanu Maria |
Secretar |
Colegiul Pedagogic |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
068667913 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.5
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Chilienco Valentina |
Pedagog |
Instituţia preşcolară nr.2 |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
2 |
Frunzete Serghei |
|
Pensionar |
Partidul Liberal |
076711387 |
3 |
Gheorghiţă Maria |
Contabil-şef |
Serviciul Asistenţă Psihopedagogică |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
4 |
Jomir Vasile |
|
Pensionar |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-2-38-35 |
5 |
Margarint Eudochim |
Inginer-şef |
Gospodăria comunal-locativă |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
6 |
Olaru Ion |
|
Neangajat |
Partidul Democrat din Moldova |
069414144 |
7 |
Staver Larisa |
Asistent medical |
Centru de Sănătate Călăraşi |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
079858682 |
8 |
Timofti Elena |
Şef-adjunct Direcţie |
Consiliul raional |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
9 |
Ţîpac Lilia |
Educatoare |
Instituţia preşcolară ”Guguţă” |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
069475465 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.6
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Andoniev Daniel |
Tehnician |
SRL |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
079111909 |
2 |
Coroleţchi Liuba |
Cusătoreasă |
S.A. ”Codreanca” |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
3 |
Garciuc Svetlana |
Contabil |
CSP Călăraşi |
Partidul Liberal |
0244-2-45-68 |
4 |
Iosip Eugenia |
Specialist |
Călăraşi-Divin |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
5 |
Melnic Tatiana |
|
|
Registrul funcţionarilor electorali |
|
6 |
Olaru Zinaida |
|
Neangajată |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-2-35-73 |
7 |
Pîslaru Maria |
|
Pensionară |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
069042251 |
8 |
Railean Tatiana |
Muncitoare |
Muzeu |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-92-264 |
9 |
Smolenschi Irina |
Vânzător |
Călăraşi-Divin |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
Biroul electoral al secţiei de votare nr.7
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Arapan Anna |
Contabil |
Gospodăria comunal-locativă |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
2 |
Babiceva Svetlana |
Contabil |
Gospodăria comunal-locativă |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
3 |
Caplina Svetlana |
Pedagog |
Liceul Teoretic ”M. Sadoveanu” |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
4 |
Cereşnea Ana |
|
Neangajat |
Partidul Democrat din Moldova |
060237694 |
5 |
Pîrvu Galina |
Contabil |
Centru de Poştă Călăraşi |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
6 |
Radu Ion |
Şef şantier |
SRL ”Tar-con” |
Partidul Liberal |
069582872 |
7 |
Stanciu Trifan |
Jurist |
Pensionar |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
8 |
Şestopalova Natalia |
|
|
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
079066383 |
9 |
Ursu Oxana |
|
SRL |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069827043 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.8
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Batrîncea Tatiana |
Secretar |
Şcoala profesională Călăraşi |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
2 |
Bolea Anatolie |
|
Student |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069807730 |
3 |
Ciobanu Andrei |
Operator |
Moldova-Gaz |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
4 |
Mandalac Svetlana |
|
|
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
5 |
Perlug Vera |
|
Neangajată |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
069899018 |
6 |
Popa Maria |
Studentă |
Colegiul Pedagogic |
Partidul Liberal |
068416027 |
7 |
Şapoval Valentina |
Pedagog |
Serviciul Asistenţă Psihopedagogică |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
8 |
Tihon Tutor |
Director |
Scoala Profesionala Călăraşi |
Partidul Democrat din Moldova |
079798002 |
9 |
Trifan Evdochia |
Specialist |
Gospodăria comunal-locativă |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
Biroul electoral al secţiei de votare nr.9
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Alla Olga |
|
Studentă |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
068125567 |
2 |
Baxanean Svetlana |
|
Neangajată |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
061158007 |
3 |
Luca Efimia |
Muzeograf |
Muzeul etnografic |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
4 |
Pareniuc Natalia |
|
Neangajată |
Partidul Democrat din Moldova |
069883450 |
5 |
Pîrlea Valentina |
|
Tehnolog privat |
Partidul Liberal |
069713096 |
6 |
Sclifos Iulia |
Pedagog |
Instituţia preşcolară nr.2 |
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
7 |
Suprunenco Anatolii |
|
Pensionar |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
8 |
Suprunenco Maria |
|
|
Consiliul orăşenesc Călăraşi |
|
9 |
Vataman Natalia |
Controlor |
Gospodăria comunal-locativă |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
Circumscripţia electorală comunală Bahmut nr.2:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.10, satul Bahmut
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Budoianu Tatiana |
pedagog |
Gimnaziul Bahmut |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
2 |
Carauş Olga |
|
Neangajată |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-45-444 |
3 |
Ciubotaru Valentina |
|
Neangajată |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-45-297 |
4 |
Haiduc Vasile |
Specialist |
Primăria Bahmut |
Consiliul comunal Bahmut |
|
5 |
Peca Galina |
|
Pensionară |
Consiliul comunal Bahmut |
|
6 |
Ralea Maria |
Bibliotecar |
Biblioteca publică |
Consiliul comunal Bahmut |
|
7 |
Rotaru Svetlana |
Educatoare |
Instituţia preşcolară Bahmut |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-45-568 |
8 |
Ţîcu Viorica |
|
|
Partidul Liberal |
060651868 |
9 |
Tricolici Ludmila |
|
|
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
068660241 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.11, Gara Bahmut
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Balan Maria |
|
Neangajată |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
2 |
Bulat Natalia |
Ajutor educator |
Instituţia preşcolară ”Lăstărel” |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
069753332 |
3 |
Buza Ludmila |
Infirmieră |
Calea Ferată Bahmut |
Consiliul comunal Bahmut |
|
4 |
Cazan Daniela |
Jurist |
|
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-45-200 |
5 |
Chirica Diana |
|
Neangajată |
Partidul Democrat din Moldova |
069025193 |
6 |
Gabura Tatiana |
|
|
Partidul Liberal |
068061845 |
7 |
Olevschi Alexandru |
|
Neangajat |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
8 |
Oprea Oxana |
|
Neangajată |
Consiliul comunal Bahmut |
|
9 |
Straşnei Svetlama |
Asistent medical |
|
Consiliul comunal Bahmut |
|
Circumscripţia electorală Hîrjauca nr.9:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.18, satul Hîrjauca
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Ambrosii Svetlana |
Sanitar |
Staţiunea ”Codru” |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-73-205 |
2 |
Gapciuc Tamara |
Contabil |
Primăria Hîrjauca |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-139 |
3 |
Moscal Olga |
Director |
Centru pentru copii |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069420841 |
4 |
Podgurschi Serghei |
Director |
Casa de cultură |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-083 |
5 |
Rotari Galina |
|
Neangajată |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
6 |
Vdovicenco Marina |
Contabil |
SA ”Hîrjauca-Vin” |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-137 |
7 |
Vdovicenco Piotr |
|
|
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
078950059 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.19, Staţiunea balneară ”Codtru”
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Ahindovschi Vasile |
|
Neangajat |
Partidul Democrat din Moldova |
069835735 |
2 |
Cazac Ana |
|
Î.I. ”Balan Vasile” |
Consiliul comunal Hîrjauca |
069487737 |
3 |
Cazac Nicolae |
Inginer |
Staţiunea ”Codru” |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069717151 |
4 |
Cuzmenco Maria |
Controlor |
Staţiunea ”Codru” |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
5 |
Fisticanu Nicolae |
|
Staţiunea ”Codru” |
Partidul Liberal |
068152248 |
6 |
Găină Dumitru |
Medic |
Staţiunea ”Codru” |
Registrul funcţionarilor electorali |
0244-72-283 |
7 |
Ilico Ana |
Educatoare |
Instituţia preşcolară Hîrjauca |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-72-256 |
8 |
Moscal Iulia |
|
Neangajată |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
068415049 |
9 |
Rusnac Raisa |
Asistent medical |
Staţiunea ”Codru” |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-72-318 069719125 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.20, satul Leordoaia
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Leveneţ Sergiu |
Şef |
Căminul cultural |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-044 |
2 |
Rusu Aliona |
Pedagog |
Gimnaziul Hîrjauca |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-022 |
3 |
Leveneţ Tatiana |
|
|
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-044 |
4 |
Moraru Mihail |
|
Constructor |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-73-020 |
5 |
Devder Tatiana |
|
Neangajată |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-73-042 |
6 |
Străjeru Dorina |
|
Pensionară |
Partidul Liberal |
068490158 |
7 |
Levineţ Tamara |
Director |
OMF |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
8 |
Muşinschi Andrei |
|
Pensionar |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
079325343 |
9 |
Puia Larisa |
Director |
Biblioteca publică Leordoaia |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
Biroul electoral al secţiei de votare nr.21, satul Mîndra
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Bejenari Liudmila |
|
|
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
068301868 |
2 |
Cernomaz Ecaterina |
|
Neangajată |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-72-261 |
3 |
Copetinschi Piotr |
|
Pensionar |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-72-344 |
4 |
Copetinschi Tamara |
Bibliotecar |
Biblioteca publică Mîndra |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-72-344 |
5 |
Pantelei Valentina |
|
Pensionară |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-72-357 |
6 |
Zaluţcaia Valentina |
Depozitară |
Staţiunea ”Codru” |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
7 |
Zussi Svetlana |
Pedagog |
Gimnaziul Hîrjauca |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-72-355 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.22, satul Palanca
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Adoniev Vera |
|
Gospodărie Ţărănească |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069044585 |
2 |
Cliuchina Tatiana |
|
|
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-307 |
3 |
Copetinschi Mihail |
|
Pensionar |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
060843350 |
4 |
Otcaliuc Vera |
Director |
Instituţia preşcolară Hîrjauca |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-184 |
5 |
Pisnic Aliona |
Servitoare |
Liceul Teoretic Hîrjauca |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-73-418 |
6 |
Prepeliţa Nicolae |
|
Neangajat |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-73-233 |
7 |
Vdovicenco Snejana |
Culturolog |
A.O. ”Casa părintească” |
Consiliul comunal Hîrjauca |
0244-73-228 |
Circumscripţia electorală comunală Onişcani nr.14:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.27, satul Onişcani
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Cireş Svetlana |
Pedagog |
Şcoala internat |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-35-309 |
2 |
Chişcă Rodica |
Farmacist |
Farmacia Onişcani |
Consiliul comunal Onişcani |
|
3 |
Cojocari Lilia |
Specialist |
Primăria Onişcani |
Consiliul comunal Onişcani |
|
4 |
Galbura Constantin |
|
Primăria Onişcani |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-35-168 |
5 |
Roşca Ana |
Bibliotecar |
Primăria Onişcani |
Consiliul comunal Onişcani |
|
6 |
Scofîrnac Angela |
Lucrător auxiliar |
OMF Onişcani |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-35-191 |
7 |
Sorici Elena |
|
Pensionară |
Partidul Liberal |
0244-35-333 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.28, satul Hîrbovăţ
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Bobeică Alina |
Pedagog |
Şcoala internat |
Partidul Liberal |
068057225 |
2 |
Busuncean Lilia |
Educatoare |
Instituţia preşcolară Hîrbovăţ |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
3 |
Childescu Ana |
Muncitoare |
Î.M. ”Călăraşi-Divin” |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
060178403 |
4 |
Franţuz Ecaterina |
|
Neangajată |
Consiliul comunal Onişcani |
|
5 |
Franţuz Liuba |
Conducător artistic |
Căminul cultural Hîrbovăţ |
Partidul Democrat din Moldova |
060146195 |
6 |
Frunză Liudmila |
Bibliotecar |
Primăria Onişcani |
Consiliul comunal Onişcani |
|
7 |
Gultur Liudmila |
Director |
Instituţia preşcolară Hîrbovăţ |
Consiliul comunal Onişcani |
|
8 |
Guzic Maria |
|
CS Onişcani |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
9 |
Morari Ion |
|
Neangajat |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
068812777 |
Circumscripţia electorală comunală Răciula nr.19:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.33
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Alexandrov Parascovia |
|
Neangajată |
Consiliul comunal Răciula |
0244-64-511 |
2 |
Benderschi Vera |
|
Neangajată |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
061177485 |
3 |
Daniţa Valentina |
Pedagog |
Gimnaziul Răciula |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-64-206 |
4 |
Istrati Mihail |
|
|
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
0244-64-531 |
5 |
Liuchin Ivan |
|
Neangajat |
Partidul Liberal |
069026356 |
6 |
Olaru Valentina |
|
Neangajată |
Registrul funcţionarilor electorali |
060108952 |
7 |
Stratan Vera |
Pedagog |
Gimnaziul Răciula |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-64-345 |
8 |
Tcaci Agafia |
|
Neangajată |
Consiliul comunal Răciula |
068445285 |
9 |
Tcaci Olga |
|
Neangajată |
Consiliul comunal Răciula |
067279185 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.34 Parcani
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Cercel Maria |
|
Neangajată |
Registrul funcţionarilor electorali |
060760623 |
2 |
Danu Iulia |
|
Studentă |
Consiliul comunal Răciula |
060839310 |
3 |
Guzic Zinovia |
|
Neangajată |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-64-632 |
4 |
Jîveţchi Alexandru |
|
Neangajat |
Partidul Liberal |
068946794 |
5 |
Junca Valentina |
Pedagog |
Gimnaziul Răciula |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-64-370 |
6 |
Porcari Maria |
Pedagog |
Gimnaziul Parcani |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069326828 |
7 |
Porcari Natalia |
Mediator comunitar |
Primăria Răciula |
Consiliul comunal Răciula |
069378723 |
8 |
Porcaru Nadejda |
Infirmieră |
Gimnaziul Răciula |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
0244-64-637 |
9 |
Timircan Maria |
Asistent medical |
Instituţia preşcolară Parcani |
Consiliul comunal Răciula |
068994101 |
Circumscripţia electorală comunală Săseni nr.22:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.37, satul Săseni
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Aga Galina |
Muncitoare |
S.A.Vinăria din Vale |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-66-356 |
2 |
Alexandru Alexandra |
|
Fermier |
Partidul Liberal |
0244-66-470 |
3 |
Cebotaru Feodora |
Educatoare |
Instituţia preşcolară Săseni |
Consiliul comunal Săseni |
|
4 |
Cemîrtan Emilia |
Lucrător social |
DASPF Călăraşi |
Consiliul comunal Săseni |
|
5 |
Puşcaş Nina |
Contabil |
Primăria Săseni |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-66-403 |
6 |
Raşcovschi Eugeniu |
Secretar |
Liceul Teoretic Săseni |
Consiliul comunal Săseni |
|
7 |
Turculeţ Ana |
Bibliotecar |
Biblioteca publică Săseni |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
|
Biroul electoral al secţiei de votare nr.38, satul Bahu
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Căldare Ana |
|
|
Consiliul comunal Săseni |
|
2 |
Focşa Tamara |
|
Gospodărie Ţărănească |
Consiliul comunal Săseni |
|
3 |
Gajim Veronica |
Vânzătoare |
Consum COOP Bravicea |
Consiliul comunal Săseni |
|
4 |
Goncearuc Aliona |
Pedagog |
Liceul Teoretic Săseni |
Partidul Democrat din Moldova |
069420025 |
5 |
Hariton Aliona |
|
Neangajată |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-43-286 |
6 |
Timuş Maria |
Lucrător auxiliar |
CMF Bahu |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-43-227 |
7 |
Şcolnîi Oleg |
|
Fermier |
Partidul Liberal |
0244-43-210 |
Circumscripţia electorală comunală Sipoteni nr.23:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.39, s. Sipoteni
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Boldurescu Ludmila |
Contabil-şef |
Primăria Sipoteni |
Consiliul comunal Sipoteni |
0244-76-331 |
2 |
Chitoroaga Diana |
Inginer |
IFS Călăraşi |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
3 |
Cosparmac Larisa |
Asistent medical |
Instituţia preşcolară ”Clopoţel” |
Registrul funcţionarilor electorali |
068306096 |
4 |
Cuceac Nicu |
|
Neangajat |
Partidul Liberal |
069689617 |
5 |
Maimescu Parascovia |
Pedagog |
Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu” |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069179267 |
6 |
Oanţa Iulia |
Pedagog |
Instituţia preşcolară ”Clopoţel” |
Consiliul comunal Sipoteni |
0244-76-256 |
7 |
Rău Ana |
Contabil |
Policlinica Guvernului |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
0244-76-498 |
8 |
Stegari Maria |
Specialist |
Primăria Sipoteni |
Consiliul comunal Sipoteni |
0244-76-324 068080714 |
9 |
Sturza Liliana |
Pedagog |
Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu” |
Partidul Democrat din Moldova |
060631324 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.40, s. Sipoteni
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Bragoi Tamara |
Asistent medical |
Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu” |
Consiliul comunal Sipoteni |
0244-76-788 068814651 |
2 |
Florea Ana |
Pedagog |
Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu” |
Registrul funcţionarilor electorali |
0244-76-430 069292529 |
3 |
Liţcan Iulia |
Studentă |
USM |
Partidul Liberal |
069946867 |
4 |
Raţă Zinaida |
|
Pensionară |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
069964407 |
5 |
Rău Ecaterina |
Pedagog |
Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu” |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-76-197 |
6 |
Rău Veronica |
|
Neangajată |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
060980521 |
7 |
Trifan Mariana |
Pedagog |
Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu” |
Consiliul comunal Sipoteni |
069809751 |
8 |
Trifan Natalia |
Educatoare |
Instituţia preşcolară ”Clopoţel” |
Consiliul comunal Sipoteni |
069681990 |
9 |
Trifan Natalia |
Operator |
FIDESCO |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
Circumscripţia electorală comunală Tuzara nr.25:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.42, satul Tuzara
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Abajeru Mihail |
|
Neangajat |
Partidul Liberal |
068143883 |
2 |
Beschieru Mihai |
Specialist |
Direcţia Statistică |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
078485266 |
3 |
Fetcu Elena |
Ajutor de educator |
Instituţia preşcolară Tuzara |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
4 |
Ilinistor Ion |
Contabil |
Primăria Tuzara |
Consiliul comunal Tuzara |
0244-2-15-84 |
5 |
Levco Emilia |
Contabil |
Primăria Tuzara |
Consiliul comunal Tuzara |
0244-2-04-65 |
6 |
Mardari Ana |
Specialist |
Primăria Tuzara |
Consiliul comunal Tuzara |
0244-2-15-84 |
7 |
Miron Victor |
Şofer |
Gimnaziul Tuzara |
Partidul Democrat din Moldova |
069508159 |
8 |
Mînza Svetlana |
|
Neangajată |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
9 |
Său Andriana |
Studentă |
Colegiul Pedagogic |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
068820671 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.43, satul Novaci
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Apostol Nina |
Lucrător auxiliar |
Instituţia preşcolară Novaci |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
2 |
Bînzari Veronica |
|
Neangajată |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-84-477 |
3 |
Catană Raisa |
Director |
|
Consiliul comunal Tuzara |
0244-42-359 |
4 |
Chilii Vera |
Pedagog |
Gimnaziu |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
|
5 |
Chiriac Gheorghe |
|
Pensionar |
Partidul Liberal |
068204921 |
6 |
Guţu Viorica |
|
Neangajată |
Consiliul comunal Tuzara |
|
7 |
Pîrţac Ana |
Intendent |
Instituţia preşcolară Novaci |
Consiliul comunal Tuzara |
0244-42-388 |
8 |
Pozdirca Natalia |
|
Neangajată |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
060257767 |
9 |
Sîrghi Galina |
|
|
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
060550772 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.44, satul Seliştea-Nouă
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Burghelea Ludmila |
Secretar consiliu |
Primăria Tuzara |
Consiliul comunal Tuzara |
0244-2-15-84 |
2 |
Buruian Parascovia |
Lucrător social |
DASPF Călăraşi |
Registrul funcţionarilor electorali |
0244-2-30-29 |
3 |
Costin Ana |
|
Pensionară |
Partidul Democrat din Moldova |
0244-2-09-02 |
4 |
Covalenco Rodica |
Laborant |
Î.M. ”Călăraşi-Divin” |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
0244-2-49-02 |
5 |
Nichita Ion |
|
|
Partidul Liberal |
060260478 |
6 |
Odobescu Elena |
Bucătar |
Î.M. ”Călăraşi-Divin” |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-2-07-71 |
7 |
Porubin Valentin |
|
Neangajat |
Consiliul comunal Tuzara |
0244-2-16-34 |
8 |
Prodan Valeriu |
|
Neangajat |
Partidul Socialiştilor din Republica Moldova |
|
9 |
Scutari Ecaterina |
Specialist |
Primăria Tuzara |
Consiliul comunal Tuzara |
0244-2-15-84 |
Circumscripţia electorală sătească Vălcineţ nr.27:
Biroul electoral al secţiei de votare nr.46
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Braga Maria |
Operator |
Banca de Economii |
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-32-437 |
2 |
Ceban Eugenia |
Asistent medical |
Centru de Sănătate Vălcineţ |
Partidul Democrat din Moldova |
060484363 |
3 |
Fistican Olga |
Educatoare |
Şcoala primară – Grădiniţă |
Consiliul sătesc Vălcineţ |
|
4 |
Jembei Valentina |
Contabil-şef |
Primăria Vălcineţ |
Consiliul sătesc Vălcineţ |
|
5 |
Paraschiv Iulia |
Educatoare |
Şcoala primară – Grădiniţă |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
6 |
Popa Nadejda |
|
Neangajată |
Partidul Liberal |
0244-93-864 |
7 |
Puşcaş Alexandra |
|
|
Consiliul sătesc Vălcineţ |
|
8 |
Tofan Natalia |
Pedagog |
Şcoala primară – Grădiniţă |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
9 |
Veleşcu Elena |
|
Neangajată |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
061051572 |
Biroul electoral al secţiei de votare nr.47
nr. |
Numele, prenumele |
Funcţia |
Locul de muncă |
Propus de: |
Contacte: |
1 |
Curmei Elena |
Contabil-şef |
Şcoala primară – Grădiniţă |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
2 |
Eremia Veronica |
Contabil |
|
Partidul Liberal Democrat din Moldova |
0244-32-492 |
3 |
Fisticanu Nadejda |
Specialist |
Primăria Vălcineţ |
Consiliul sătesc Vălcineţ |
|
4 |
Lupu Olga |
Specialist |
Primăria Vălcineţ |
Consiliul sătesc Vălcineţ |
|
5 |
Negru Grigore |
Specialist |
Primăria Vălcineţ |
Consiliul sătesc Vălcineţ |
|
6 |
Pavel Larisa |
Specialist |
Primăria Vălcineţ |
Registrul funcţionarilor electorali |
|
7 |
Polerca Maria |
|
Gospodărie Ţărănească |
Partidul Liberal |
069712091 |
8 |
Popa Valentina |
|
Neangajată |
Partidul Democrat din Moldova |
068468533 |
9 |
Stati Stela |
|
Neangajată |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
062156650 |
2, În localităţile, în care pentru desfăşurarea alegerilor locale generale din 14 iunie 2015 a fost formată o singură secţie de votare, Consiliile electorale de circumscripţie de nivelul întîi vor îndeplini şi atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare după cum urmează:
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Bravicea nr. 3 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 12;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Buda nr. 4 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 13;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Căbăieşti nr. 5 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 14;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Dereneu nr. 6 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 15;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Frumoasa nr.7 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 16;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Hirova nr. 8 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 17;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Hogineşti nr.10 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 23;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Horodişte nr.11 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 24;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Meleşeni nr. 12 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 25;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Nişcani nr.13 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 26;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Păuleşti nr.15 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr.29;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Peticeni nr.16 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 30;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Pituşca nr.17 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 31;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Pîrjolteni nr.18 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr.32;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Rădeni nr.20 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 35;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Sadova nr.21 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 36;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Temeleuţi nr.24 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr.41;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Ţibirica nr.26 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 45;
- Consiliul electoral al circumscripţiei electorale săteşti Vărzăreştii-Noi nr.28 – va exercita atribuţiile biroului electoral al secţiei de votare nr. 48.
3. Prezenta hotărîre intră în vigoare la data adoptării.
Preşedintele Consiliului electoral Gheorghe V. Iosob
Secretarul Consiliului electoral Gheorghe Postica